اخبار

پرستار ایرانی برنده مدال فلورانس نایتینگل در سال ۲۰۱۵

تهران – ایرنا – رامین کهن خاکی دانش آموخته رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، موفق به کسب مدال بین المللی فلورانس نایتینگل ۲۰۱۵ از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ شد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی تهران، رامین کهن خاکی دانش آموخته اولین دوره کارشناسی پیوسته دانشکده پرستاری و رییس اداره هماهنگی عملیات بهداشت و درمان اضطراری داخل و خارج کشور، موفق به دریافت مدال فلورانس نایتینگل در چهل و پنجمین دوره اهدای این مدال، شده است.
بنا به این گزارش، پس از ارسال سوابق شخصی، تحصیلی، کاری و عملیاتی نامبرده از سوی معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت به کمیته انتخاباتی مربوطه در ژنو این مدال به کهن خاکی اعطا شد.

irannurse.ir-57

کمیسیون اعطای مدال فلورانس نایتینگل متشکل از فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین المللی صلیب سرخ و شورای بین المللی پرستاران با توجه به معیارهایی مانند شجاعت، ایثار و آمادگی برای ارائه خدمت، فعالیت های عملی به نفع مجروحان، بیماران یا سایر آسیب دیدگان ناشی از سوانح و جنگ و اقدامات ابتکاری در زمینه بهبود کیفیت درمان و یا آموزش، هر دو سال یک بار به پرستاران دارای معیارهای فوق، این مدال افتخار را اعطا می کند.
رامین کهن خاکی دانش آموخته اولین دوره کارشناسی پیوسته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۲۳ سال سابقه کاری در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تاکنون در سمت های کارشناس امور بین الملل، رییس اداره آموزش امداد و نجات، رییس اداره فوریت های درمانی، رییس اداره بهداشت در حوادث و رییس اداره هماهنگی عملیات اضطراری داخل و خارج از کشور فعالیت کرده است.
کهن خاکی در عملیات امدادی، بهداشتی و درمانی بسیاری به شرح زیر حضوری فعال داشته است:
سال ۲۰۰۱ عضو تیم امداد و نجات اضطراری در اردوگاه های ماککی و میل ۴۶ واقع در افغانستان
سال ۲۰۰۳ عضو تیم بین المللی آموزش امداد و کمک های اولیه ویژه مسوولان هلال احمر افغانستان
سال ۲۰۰۶ عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به زلزله در اندونزی
سال ۲۰۰۶ عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به جنوب لبنان (جنگ ۳۳ روزه)
سال ۲۰۰۷ عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به طوفان فلیکس در نیکاراگوئه
سال ۲۰۱۲ عضو تیم آموزشی بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به تونس
سال ۲۰۱۲ عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به عراق
سال ۲۰۱۲ عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به سومالی
سال ۲۰۱۳ عضو تیم آموزشی بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به لبنان
سال ۲۰۱۵ عضو تیم اعزامی به کشور جیبوتی جهت امدادرسانی به مردم مظلوم یمن.
همچنین این دانش آموخته دانشگاه تاکنون کتاب های جستجو و نجات در بهمن، تریاژ در سوانح، اصول کمک های اولیه و مقالاتی در مورد حوادث و سوانح طبیعی، آموزش و کاهش اثرات سوانح، سونامی و آنفلوانزا تیپ A ، منتشر کرده است.
او با حضور در ٢٠ تجربه عملیاتی موفق در داخل و خارج از کشور ازجمله منطقه شرجی و مالاریا خیز اندونزی، طوفان فلیکس در نیکاراگوئه در ٢٠١٢، سومالی، زلزله قاین- بیرجند، زلزله اردبیل، زلزله افغانستان و سیل پاکستان و همچنین راه اندازی سامانه های بهداشت و درمان اضطراری و بیمارستان های ارجاعی در مناطق و کشورهای مختلف مانند تونس، عراق و لبنان حضور داشته و شایسته دریافت این مدال شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

سایت پرستاران توانمند ایران این موفقیت بزرگ را به این پرستار توانمند ایرانی تبریک عرض می نماید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فعلا امکان خرید محصولات سایت وجود ندارد. این امکان به زودی، مجددا فعال خواهد شد. صبور باشید. رد کردن

بستن