آموزش عموميتصاویر آموزشی

ورزش ها و نرمش های پیشگیری از آسیب شغلی

ورزش ها و نرمش های پیشگیری از آسیب شغلی در صورت انجام منظم می توانند شما را از آسیب های مختلف ناشی از کار در محیط های شغلی مختلف در امان نگه دارند.

اختلالات عضلانی – اسکلتی (Musculoskeletal disorders MSDs) یکی از  مشکلات شایع و مهم مرتبط با کار می باشد(۳۴% کل بیماریهای ناشی از شغل) که با علایمی مانند ناراحتی ، تخریب ، ناتوانی و درد مداوم مفصل ها ، عضلات ، تاندون ها و دیگر بافتهای اندام با یا بدون فشارکار جسمانی واضح  توصیف می شود. اختلالات عضلانی اسکلتی مرتبط با کار  در دهه گذشته در کشور های در حال توسعه روبه گسترش بوده است.

از طرفی پرستاران در بیمارستان ها بدلیل ماهیت کاری خود در معرض آسیب های شغلی متعدد بویژه اختلالات عضلانی اسکلتی هستند، که در این میان کمر درد یکی از شایع ترین آنهاست. به همین دلیل و به جهت آشنائی بیشتر شما با روش ها و ورزش های پیشگیرانه، سایت “پرستاران توانمند ایران” فایل آموزشی تصویری نرمش ها و ورزش های تقویتی اسکلتی عضلانی را در اختیار عموم پرستاران و علاقمندان قرار داده است.

در این فایل تصویری شما با انواع ورزش ها و نرمش های کششی و قدرتی تقویت کننده ساختار قامتی آشنا شده و با بکار بستن آنها در محل کار و زندگی خود از وقوع انواع آسیب های اسکلتی عضلانی در خود (نظیر کمر درد، گردن درد، پا درد، واریس و …) پیشگیری خواهید کرد.

این فایل آموزشی در قالب PDF و به زبان اصلی و حاوی تصاویر آموزشی رنگی است که در ۳۲ صفحه منتشر شده است.

جهت هدایت به صفحه دانلود رایگان این فایل تصویری در فروشگاه سایت لطفا روی این عبارت کلیک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن