آموزش عمومياخباربهداشتپرستاري ارولوژيزنان و زايمانمامائی

افزایش سایز آلت تناسلی توهم یا واقعیت؟

امروزه شاهد تبلیغات فراوانی از انواع روش های افزایش سایز و قطر آلت تناسلی در مردان هستیم. تبلیغ انواع دستگاه ها، قرص ها و داروهای شیمیائی و گیاهی که ادعا دارند بدون ضرر بوده و در کمترین مدت بیشترین افزایش طول آلت و در نتیجه لذت جنسی را خواهند داشت. حتی برخی از این تبلیغات ریشه مشکلات جنسی، سردی روابط زناشوئی و طلاق را در کوچک بودن آلت تناسلی مردان معرفی می کنند. اگر چه برآورده شدن و ارضای نیاز جنسی حق طبیعی هر زن و مرد بوده و عدم برآورده شدن آن می تواند منجر به ایجاد مشکل در روابط زناشوئی کند اما همه تقصیر متوجه این موضوع دانستن بسیار اغراق آمیز است. در چنین فضای تبلیغاتی خیلی از آقایان تحت تاثیر قرار گرفته و از تصور کوچکی آلت تناسلی خود به هراس می افتند در حالی که سخت در اشتباهند.

index

نتایج حاصل از یک تحقیق نشان داده است که اکثر مردان حد اقل یک بار هم که شده است ، آرزوی داشتن یک آلت تناسلی بزرگ را در سر پرورانده اند ! واقعیت این است که اندازه ی طبیعی آلت تناسلی مرد در هنگام تحریک ۱۱ الی ۱۸ سانتی متر است که حتی اندازه ی کوچک تر از این یعنی تا ۵ سانتی متر هم مشکلی در تحریک زن ندارد و فقط آلتی که در زمان نعوذ اندازه ی آن کمتر از ۵ سانتی متر است میتواند مشکل ساز باشد. همچنین اندازه ی آلت مرد معمولا با تحریک خوب یا بد قابل تغییر است و ممکن است آلتی که قبلا کوچک فرض می شده با یک تحریک خوب، از قبل نعوظ بهتری داشته باشد.
باید گفت که اکثر آقایان با این سوال درگیرند که (آلت من کمی کوچک نیست؟) و از آن به بعد به دنبال راهی برای بزرگ کردن آلت خود میگردند در حالی که نم یدانند اندازه ی آلت تاثیری در جذب خانمها ندارد.

یک نکته دیگر این است که وقتی یک فرد به آلت خود نگاه می کند به دلیل زاویه دید ( نگاه از بالا ) ، آن را کوچکتر از آلتهای دیگری که دیده است ، می پندارد و نکته ی دیگر این است که فرد بیشتر آلت خود را با فیلم های پرنو گرافی مقایسه می کند در حالی که چیزی که در این فیلم ها نمایش داده می شود اکثرا غیر طبیعی و نتیجه ی داروهای مضر و عمل جراحی است. پس می بایست مردان درک درستی از اندازه آلت داشته باشند .
البته تفاوت اندازه در آلت مردان واقعیت دارد ولی این تفاوتها مثل تفاوت در اندازه دست یا پای افراد می باشد و در قدرت باروری فرد تاثیر نخواهد داشت. نکته دیگر اینکه بیشتر افراد فکر می کنند که افراد قد بلند و قوی هیکل آلت های بزرگتری دارند، ولی این تفکر با توجه به بررسی های انجام شده غلط است.

اندازه آلت در حالت نغوظ چه قدر باید باشد ؟

کسانی که کوچکترین اندازه ها در حالت عادی را دارند تا ۱۰۰% در حالت نعوظ افزایش سایز پیدا می کنند و این در حالی است که افراد با آلت بزرگ حداکثر تا ۷۵% افزایش اندازه پیدا می کنند . با این پیش زمینه مقدار متوسط طول آلت نعوظ یافته در جمعیت مردان بین ۱۵ تا ۱۸ سانتی متر خواهد بود .
نکته مهم دیگر که شاید بیشتر مردان به آن توجه نمی کنند اینست که واژن زنان طوری ساخته شده که خود را با هر اندازه آلت مردانه طبیعی مطابقت می دهد. طول واژن در زنی که تا به حال بچه دار نشده و از لحاظ جنسی تحریک نشده، ۷/۵ سانتی متر است (این اندازه در زنانی که بچه دار شده اند اندکی متفاوت است) . این اندازه در حالت اوج تحریک جنسی به ۱۰ سانتیمتر می رسد . پس با توجه به اینکه طول آلت مردان در حالت نعوظ به ندرت کمتر از ۱۰ سانتیمتر می باشد، آلت مرد به طور کامل واژن زن را پر خواهد کرد .

افزایش دادن طول وقطر آلت -سراب یا واقعیت

در بسیاری از سایتها تبلیغاتی مبنی بر وجود قرصهایی وجود دارد که توانایی افزایش طول آلت تناسلی تا ۴ اینچ ( ۱۰ سانتیمتر ) را دارا می باشند. باید توجه داشت که این نوع درمان کاملا بی نتیجه می باشد. اما در حالت های خاصی مانند دفورمیتی یا بدشکلی آلت، دیابت و … با تجویز پزشک متخصص ارولوژی لازم می توان از روش هائی برای افزایش سایز و قطر آلت تناسلی مردان استفاده کرد.که در ادامه به چند روش اشاره می شود.

روش های افزایش سایز آلت تناسلی:

 عمل جراحی پلاستیک:

جراحی می تواند آلت های مردانه خیلی کوچک را بزرگ کند . جراحی معتبر ترین روش بزرگ کردن آلت تناسلی می باشد که بسته به نوع عارضه انواع مختلفی دارد. در یک روش رابط نگه دارنده الت به بدن را قطع میکنند تا قسمتی از آلت که به طور نهفته در داخل بدن است و توسط این رباطها نگه داشته میشود ، آزاد شود و به بیرون آورده شود ، برای قطور کردن آلت هم از جایگزینی بافتهای چربی استفاده میشود ، لازم به ذکر است که نتیجه حاصله از این عمل نهایتا منجر به افزایش طول به حدود ۱.۵ سانتی متر میشود .

در روشی دیگر جراحان می توانند با بر داشتن قسمتهایی از بازوی چپ مردان و پیوند به آلت مردان باعث یزرگی آلت شوند .این عمل مخصوصا برای کسانی که دوست دارند کیفیت دوران جنسی خودشان را بهتر کنند و اولین رابطه جنسی شان است مناسب می باشد.

طبق تعریف به آلت هایی کوچک اطلاق می شود که در حالت راست شده کمتر از ۳ اینچ یا به تعبیر دیگر ۷٫۵۹ سانتی متر باشند. علت آلت های کوچک زیاد است که شامل عدم رسیدن مقدار کافی هورمون مردانه در طی زندگی دوران جنینی و همینطور مسائل ژنتیکی است. با کمک این عمل هیچکدام از مراحل آمیزش جنسی طبیعی صدمه نمی بیند. برای اینکار لازم است که با جراحی های میکروسکپی دانه دانه عروق و اعصاب را از همان بافتی که از بازو گرفته شده پیوند کنند.

در آخرین روشی که جراحان بکار می بردند پیوند عروق واعصاب را انجام نمیدادند و برای اینکه ظاهر آلت را بزرگتر جلوه کنند از پروتز هایی استفاده میکردند که با باد شدن, آلت بزرگ را تقلید میکرد و ممکن بود که به کار طبیعی مراحل جنسی که قبلا وجود داشت لطمه وارد شود. ولی در روش جدید با پیوند عروقی که انجام میشود نه تنها آلت بزرگ میشود بلکه در کار طبیعی آلت هم اختلالی ایجاد نمی شود. به عنوان نمونه این روش در تعدادی از افرادی انجام شد که اندازه آلت آنها در حول و حوش ۲٫۵ ساتی متر (در حالت راست شده کامل) بود که البته اکثر اینها از مشکلات طبی خاصی همچون ناهنجاریهای هورمونی مردانه رنج می بردند. طبق گفته ابداع کنندگان این روش جراحی نمیتوان گفت که بهرحال این روش چاره نهائی همه مشکلات این قبیل بیماران است.

خطرناک بودن اعمال جراحی : بر اساس یک تحیقیق جامع در ایالات متحده ، تنها ۲۴% از اعمال جراحی افزایش طول آلت تناسلی موفقیت آمیز بوده است و در بیشتر موارد حتی جراحی هم نتوانسته است که این مشکل را برای مردان متقاضی رفع کند و همین طور بر اساس یک تحقیق دیگر خطر کوتاه تر شدن آلت و خیلی از عوارض جانبی دیگر بسیار گزارش شده است به طوریکه انجمن ارولوژی ایالات متحده ، عمل جراحی آلت تناسلی را از جمله اعمال جراحی پرخطر معرفی کرده است .

پمپ های مکنده یا واکیوم:

در این روش با افزایش میزان خون در عروق ناحیه تناسلی به وسیله دستگاه های مکنده با عث نعوظ الت تناسلی میشوند (این روش معمولا در بیمارانی که انسولین مصرف میکنند و دیابت دارند مورد استفاده قرار میگرد تا نعوظی کافی داشته باشند). دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهند (حداکثر ۲۴ ساعت). البته این دستگاه ها نیز بویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند و بصورت صحیح استفاده نشوند، می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود.

تمریناتی که شما بدون نیاز به دارو و جراحی پلاستیک می توانید آلت خود را سفت تر و بزرگتر کنید

روشهایی که برای بزرگ کردن آلت تنآسلی پیشنهاد می گردد غیر از یکی دو مورد بقیه عوام فریبی است. البته باید توجه داشت که موضوع بحث ما مسئله اشکال در نعوظ و ناتوانی جنسی نیست. بلکه فقط میخواهیم به شما کمک کنیم تا این عضو خود را بهتر تنظیم نمایید! باافزایش سن بتدریج عوامل بسیاری موجب کاهش قوام و قدرت آلت تناسلی مردان میشود. اختلال در جریان خون آلت تناسلی میتواند باعث اشکال در توان جنسی و سفتی آلت شود و گاهی مردان را با مشکل مواجه سازد. نگران نباشید،برای این مشکل شما راه حل مناسبی وجود دارد. اگر شما نکات ساده زیر را رعایت کرده و در شیوه زندگی خود کمی تغییر ایجاد نمایید،آنگاه قادر خواهید بود آلت خود را به ماکزیمم توانایی و قدرتش برسانید! البته این پیشنهادها صددرصد تضمینی نیستند ولی دربرطرف کردن برخی از مشکلات شما میتوانند موثر باشند. به یاد داشته باشید که اطمینان و نگرش مثبت به این توصیه ها نقش مهمی در دستیابی به نتیجه مطلوب و مفید دارد.

 ۱- ورزش: برای دستیابی به یک نعوظ خوب،جریان خون آلت شما باید مناسب باشد.با برقراری یک جریان خون مناسب،شما میتوانید نعوظ خوبی داشته باشید. با انجام ورزش منظم، بخصوص ورزش های کششی و تقویتی ناحیه لگن شما میتوانید جریان خون اندام تناسلی خود را بطور چشمگیری بهبود ببخشید. درنتیجه بهنگام سکس آلت شما سفت تر خواهدشد.

۲- تغذیه مناسب: تا میتوانید از سبزیجات تازه، میوه و ماهی استفاده کرده، مصرف چربیها را به حداقل برسانید.

۳- استفاده از ویتامینها و مکمل: بعضی مواد مثل ویتامین ب ۱۲ ،جینسینگ میتوانند انرژی و توان جنسی شما را بیشتر کنند. این افزایش انرژی،اعتماد به نفس شما را بالا برده موجب تقویت آلت شما میشود. بیاد داشته باشید که مهمترین نکته برای سکس موفق اطمینان و اعتماد به نفس است.

۴- اجتناب از مصرف الکل،سیگار و داروها: بدون شک بیشتر داروها برای بدن مضر هستند. هرچه زودتر مصرف دخانیات را قطع کنید. افراد سیگاری نسبت به غیرسیگاریها نعوظ ضعیف تری دارند. سیگار با ایجاد انقباض عروقی موجب تضعیف آلت تناسلی مردان میشود. در مورد مصرف داروها حتما” با پزشک خود مشورت کنید.

۵- ماساژ ناحیه کشاله ران: ماساژ نیز همانند ورزش دربرقراری جریان خون مناسب،نقش دارد. شمامی توانید روزانه با ماساژ آلت و ناحیه اطراف آن جریان خون آنرا بهبود بخشیده و توان جنسی و آلت خود را تقویت نمایید.

چرا مردان دوست دارند که آلتشان را بزرگ کنند ؟  

حسادت : اغلب مردان نسبت به آلت دیگران حسادت میکنند و در نتیجه دوست دارند که آلتشان از دوستانشان بزرگتر باشد .

خود بیمار انگاری : اعلب مردانی که دوست دارند آلتی بزرگ داشته باشند ، در حقیقت در رنج نرمال قرار دارند ولی به این علت که قویا معتقدند که بیماری لاعلاجی دارند ، در صورتی که یافته های پزشکی نشان میدهد که این افراد از نظر طبیعی سالم اند و مشکلشان بیشتر مربوط به روان پریشی شان است ، در بریتانیا معمولا این افراد هنگام مراجعه برای افزایش طول الت تناسلی در ابتدا به یک روانکاو معرفی میشوند !

عدم اعتماد به نفس : این دسته از افراد نیز با وجود اینکه در رنج طبیعی هستند ولی به علت عدم اعتماد به نفس در ارضا کردن خود  و همسرشان ، گرفتار این بیماری روانی میشوند ، در حقیقت این افراد معتقدند که الت بزرگ تر به انها اعتماد بنفس خواهد داد ، در صورتی که عکس این حالت صادق است و نتایج تحقیقات نشان داده است که اغلب این افراد حتی بعد از عمل هم به این احساس دست پیدا نمیکنند ، معمولا به این گونه از افراد توصیه میشود که به جای اینکه به توانی های جسمی شان فکر کنند به توانایی های درونی خودشان اندیشه کنند تا حس اعتماد به نفسشان تقویت شود !

نداشتن درک درست از خصوصیات فیزولوپیک جنس مخالف : به علت نبود یک آموزش جامع و همگانی ، اکثر مردان در این تصور اند که زنان از آلت های بزرگ تر بیشتر خوششان می آیند ، که اتفاقا برعکس است چون خانمها معمولا از آلت های بزرگ تر و قطور تر بیشتر رنج میبرند و آلت های بزرگ برای زنان جزء سرد کننده ها و آزار دهنده های جنسی اند، بزرگی بیش از اندازه الت تناسلی موجب زدگی زنان از رابطه جنسی به دلیل تحمل درد فروان در هنگام مقاربت میشود و درنتیجه در بلند مدت موجب سردی زندگی زناشویی می شود. (برای خانمها مهارت رابطه جنسی و عشق ورزی مهمتر است تا آلت بزرگ و وحشتناک)

خصلت ذاتی : بیش از ۹۰% مردان در طول دوره ای از زندگیشان ( معمولا سنین آغازین بلوغ ) از یک قسمت از بدنشان که معمولا آلت تناسلی شان است ( در خانمها پستان ها )  ، بدشان می آید که به مرور زمان این خصلت در آنها با افزایش تجربه های جنسی کاهش میابد .

راهکار چیست ؟
همان طور که ملاحظه کردید ، بزرگ کردن آلت تناسلی بیشتر یک سراب روانی است تا واقعیت و نیاز درمانی ، بهترین راهکار این است که مردانی که دوست دارند آلت بزرگتری داشته باشند با مطالعه بیشتر در مورد ساختار فیزیولوژیک و جنسی زنان ، روشهای عشق ورزی ، هم آغوشی و نوازش را یاد بگیرند تا در طول رابطه هم خودشان از رابطه احساس رضایت کنند و هم شریکشان را ارضا نمایند و از این طریق بتوانند بر حس عدم اعتماد بنفس شان فائق آیند.

در هر صورت آقایان جهت تست سلامت آلت تناسلی می توانند به آدرس  سایت سلامت نیوز مراجعه نمایند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن

فعلا امکان خرید محصولات سایت وجود ندارد. این امکان به زودی، مجددا فعال خواهد شد. صبور باشید. رد کردن

بستن