اخبارپرستاري

اعزام و مهاجرت شغلی پرستاران به انگلستان

اخذ ویزای کار پرستار و ماما

مهاجرت شغلی پرستاران به انگلستان این روزها بعنوان یکی از تصمیم های جذاب برای پرستاران ایران است که قصد مهاجرت کاری به یک کشور برخوردار را دارند. کار در سیستم خدمات بهداشت ملی انگلستان ( NHS ) به عنوان یک پرستار خارجی مزایای بسیاری دارد. شما نه تنها در یکی از سیستم های پیشرو در زمینه مراقبت های بهداشتی در جهان کار می کنید، بلکه به شما نیز خدمات با کیفیت بالا که به صورت رایگان برای هر شهروند در انگلستان قابل دسترسی است را ارائه می دهد . با توجه به این موضوع سایت پرستاران توانمند ایران در صدد است اطلاعات جامع و مفیدی را در این خصوص به پرستاران عزیز متقاضی مهاجرت ارائه نماید.

همانطور که اشاره شد همه ساله پرستاران زیادی از سراسر دنیا در پی سفر و اشتغال در انگلستان هستند. چرا که این شغل همچنان به عنوان یکی از پر درخواست ترین مشاغل در انگلستان محسوب میشود. کار کردن به عنوان پرستار در انگلیس تجربه آشنایی با فرهنگ جدید، دسترسی به امکانات آموزشی با استاندارد بالا و دستمزد قابل توجه را به دنبال دارد.

مراحل اقدام برای مهاجرت پرستاران به انگلیس

چنانچه شخصی متقاضی کار به عنوان پرستار یا ماما در انگلستان باشد، باید در ابتدا مجوز لازم را از سازمان پرستاری و مامایی انگلستان  (NMC (Nursing and Midwifery Council دریافت نماید. این سازمان وظیفه بررسی و اعطاء مجوز کار در رشته پرستاری و مامایی را به عهده دارد.
در صورتیکه فرد متقاضی مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه های خارج از انگلیس و اتحادیه اروپا اخذ کرده باشد جهت کار به عنوان پرستار حتماَ باید در سازمان پرستاری و مامایی انگلستان ثبت نام و شماره مجوز دریافت دارد و درصورتیکه با درخواست وی برای ثبت نام به عنوان پرستار موافقت شود ، در مرحله بعد باید “طرح پرستاری” را نیز پشت سر بگذارد.

مشاغل پرستاری و مامائی:

۱ ) پرستاران
• پرستاری از افراد بزرگسال.
• پرستاری از افرادی که دچار اختلالات ذهنی هستند.
• پرستاری از افرادی که دچار اختلالات یادگیری هستند.
• پرستاری از کودکان
۲ ) مامایان
۳ ) پرستاران بهداشت عمومی

نحوه ارائه تقاضا نامه جهت ثبت نام در سازمان پرستاری و مامایی

ارائه تقاضای پرستاران و ماماها  در دو مرحله صورت می پذیرد:

مرحله اول :

متقاضی جهت ثبت نام در این سازمان و اخذ مجوز لازم جهت کار در انگلستان به عنوان پرستار باید مدارک زیر را تهیه و به سازمان پرستاری و مامایی ارسال کند:
• مبلغ پرداختی جهت رسیدگی به پرونده.
• فرم تکمیل شده تقاضا نامه جهت ارزیابی اولیه.
• کپی برابر با اصل شده مدرک پرستاری و مجوز کار متقاضی در کشور متبوع.
• کپی از صفحات گذرنامه.
• مدرک آیلتس ۷ در هر ۴ اسکیل
• شناسنامه.
• سند ازدواج در صورت تاهل
• مدرک IELTS .

مرحله دوم :

سازمان پرستاری و مامایی به محض دریافت مدارک مورد نظر در مرحله اول نسبت به ارسال “مجموعه تقاضا نامه” که شامل موارد زیر است اقدام می کند:
• اصل فرم تقاضا.
• فرم تجربه کاری پس از مرحله ثبت نام.
• شرح مفصل و جزء به جزء دوره آموزشی.
• فرم مربوط به سازمان پرستاری و مامایی در کشور متقاضی
برای رسیدگی دقیق سریع به پرونده متقاضیان در این گروه باید حداکثر تلاش جهت ذکر تمامی اطلاعات مورد نیاز و جزء به جزء صورت پذیرد. متقاضی اجازه ندارد فرم های تقاضا را کپی کرده و ارسال نماید .اصل مدارک به متقاضی عودت داده نمی شود.در صورتیکه مدارک به زبان انگلیسی نباشد باید ترجمه آن صورت پذیرد.تمامی فرم های تقاضا باید امضاء شده و تاریخ داشته باشد.
فرم های تقاضا و مدارک مورد نیاز باید حداکثر ظرف شش ماه به سازمان پرستاری و مامایی ارسال شود در غیراینصورت پرونده متقاضی مختومه گردیده و امکان بررسی از بین خواهد رفت و مبلغ پرداختی نیز عودت داده نمی شود. چنانچه متقاضی دوباره درخواست “مجموعه تقاضانامه” نماید باید مجدداَ مبلغی را به سازمان پرستاری و مامایی پرداخت نماید.

هر ساله پرستاران زیادی از سراسر دنیا در پی سفر و اشتغال در انگلستان هستند. چرا که این شغل همچنان به عنوان یکی از پر درخواست ترین مشاغل در انگلستان محسوب میشود.
کار کردن به عنوان پرستار در انگلیس تجربه آشنایی با فرهنگ جدید، دسترسی به امکانات آموزشی با استاندارد بالا و دستمزد قابل توجه را به دنبال دارد. قبل از هر گونه اقدامی
پرستاران می بایستی برای رجیستر شدن در سازمان NMC (Nursing and Midwifery Council) ثبت نام نمایند.
وظیفه این سازمان ارزیابی مدارک، سوابق شغلی و تجربه پرستاران با توجه به استانداردهای تعریف شده در سازمان NMC و رجیستر کردن پرستارانی است که قصد فعالیت در انگلستان را دارند.

رجیستر شدن به عنوان پرستار در این سازمان طی مراحل زیر انجام میگیرد:

• · پر کردن فرم درخواست ثبت نام و ارسال مدارک مورد نیاز زیر:

 1. کارت عضویت پرستاری
 2. شناسنامه
 3. کپی مدرک تحصیلی
 4. سوابق شغلی
 5. گواهی دوره های کارورزی با ذکر مدت زمان دوره
 • • پرداخت هزینه ارزیابی درخواست که ۱۴۰ پوند می باشد.
  • مرحله ارزیابی : این مرحله در حدود ۳ ماه یا حتی در مواردی بیشتر به طول می انجامد.
 • مرحله تصمیم گیری: پس از ارزیابی مدارک سازمان، NMC نتایج درخواست ها را به ۳ صورت اعلام می نماید.
  • رد درخواست
  • قبول درخواست
  • قبول درخواست به شرط گذراندن یک دوره کار آموزی در بیمارستان ها به مدت ۳ تا ۶ ماه

حرفه پرستار یا ماما در انگلستان و کانادا
ثبت برای شروع کار:
اگر شما می خواهید بعنوان پرستار یا ماما در انگلستان مشغول بکار شوید باید حتما از طریق (NMC) ثبت شده باشید.

ثبت نام در (NMC) دارای سه بخش است:
• پرستار ها
• ماماها
• پرستار بهداشت عمومی و جامعه

ثبت پرستاران هم شامل چهار قسمت است:
• پرستاری بزرگسالان
• پرستاری بهداشت و روان
• پرستاری ناتوانی های یادگیری
• پرستاری کودکان
بعد از ثبت شما می توانید در بخش خدمات بهداشت ملی یا خصوصی فعالیت نمایید.

بازار کار در انگلستان بسیار متغیر است و این انجمن نمی تواند به شما در کاریابی کمک کند. برای کار بعنوان پرستار در بریتانیا باید شرایط مهاجرت را داشته و مراحل آن را پشت سر بگذارید. (NMC) در مورد کسب اجازه کار نیز نمی تواند به شما کمک نماید.
تمام پرستاران و ماماهایی که توسط (NMC) به ثبت رسیده اند باید بر طبق قوانین و استاندارد های این انجمن فعالیت کنند.که شامل این موارد است: استاندارد های رفتاری، عملکرد و اخلاق پرستاری و مامایی (NMC, 2008) و تمدید ثبت خود هر سه سال یکبار .

مسئولیت های شما بعنوان ماما یا پرستار در انگلستان

• تبدیل شدن به یک پرستار
تمام پرستاران قبل از ثبت باید در یک دوره آموزشی شرکت نمایند ( pre-registration nursing programme). (NMC) برای این دوره ها استاندارد آموزشی و مدت زمانی مشخصی را تعیین کرده است که بیشتر در دانشگاه ها برگزار می شود. فقط پرستارانی می توانند برای ثبت شده اقدام نمایند که :

 1. این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند ، و
 2. از نظر سلامت و رفتاری از نظر (NMC) واجد الشرایط شناخته شوند.
شرایط لازم برای تمدید ثبت پرستاران در (NMC)

ثبت پرستاران هر سه سال یکبار باید تمدید گردد و در هر بار مدارکی دال بر فعالیت مداوم حرفه ای افراد نیاز است. در واقع پرستاران برای تمدید مجوز خود باید در حدود ۴۵۰ ساعت فعالیت کرده باشند و حداقل ۳۵ ساعت در سه سال گذشته به یادگیری فعالیت هایی مرتبط با رشته خود پرداخته باشد.

حوزه عمل پرستاران در انگلستان

پرستاران ممکن است در محیط های کاری گوناگونی فعالیت کنند. مانند خدمات بهداشت ملی، بیمارستان های خصوصی، خانه های سالمندان و انجمن ها. در هر شرایطی پرستاران باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند. در هر صورت هر پرستار باید از صحت عملکرد خود در حوزه فعالیت هایش مطمئن باشد، عملکرد او مبتنی بر شواهد باشد و در طول فعالیت هایش به یادگیری و کسب تجربه بپردازد.

کار بعنوان ماما در انگلستان

برای کسب مجوز مامایی از (NMC) باید واجد الشرایط باشید. بااین حال کسب مجوز تنها به این معنی نیست که می توانید در این زمینه فعالیت کنید. برای شروع کار، هر ماما باید تحت نظارت مامایی دیگر فعالیت کند . (NMC) همه ساله یک فرم به نام تمایل شخصی برای کار (ItP) را برای ماما ارسال می نماید. تکمیل این فرم بصورت سالیانه مجوز کار برای ماماها در انگلستان می باشد.

نظارت بر ماماها

کشور انگلستان تنها کشوری است که در آن بر عملکرد ماماها نظارت می شود. نظارت بر ماماها از سال ۱۹۰۲ که این حرفه شکل پیدا کرده است آغاز شده است و توسط قانون اجرا می گردد. نظارت بر عملکرد ماماها با ارائه مشاوره حرفه ای برای حفاظت از مردم است و آنها را برای بهترین عملکرد و خدمات هدایت می کند. هر ماما یک سرپرست دارد که توسط اداره سرپرستی مامایی محلی تعیین می گردد. زنان و خانواده ها می توانند مستقیما با سرپرست ماماها در مورد نگرانی هایشان و فعالیت های ماما صحبت نمایند.
اداره سرپرستی مامایی محلی (LSAMO) می تواند ماما را تحت آموزش های بیشتری قرار داده و به او برای پیشرفت بیشتر کمک کند و یا هنگامی که امنیت زنان یا نوزادان رابه خطر می اندازد او را از کار به حالت تعلیق درآورد.

الزامات عمومی برای پرستاران و ماما برای ارائه درخواست برای ثبت شدن

برای اینکه بعنوان پرستار یا ماما ثبت شوید باید دارای شرایط زیر باشید:
• مهارت زبان انگلیسی
زبان انگلیسی زبان رسمی کشور انگلستان است و شما باید بطور کامل به آن مسلط باشید. شما باید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت نمایید و موفق به موفق به کسب نمره اورال هفت گردید در هر چهار مهارت زبان انگلیسی ( نمره های پایین تر مورد قبول واقع نمی گردد)
(NMC) شخصا نمره IELTS شما را بررسی می نماید. مدارک آیتلس تنها دوسال اعتبار دارند و مدرک آیلتسی که از اعتبار آن گذشته باشد مورد قبول واقع نمی گردد.

سوابق مورد نیاز

برای ارائه درخواست ثبت بعنوان پرستار یا ماما باید حداقل ۱۲ ماه (تمام وقت یا معادل نیمه وقت ) در این زمینه فعالیت کنید .اما اگر سوابق کاری قبلی شما در پنج سال گذشته نباشد این دوره ۱۲ ماهه برای شما بیشتر خواهد شد. اگر این دوره ۱۲ ماهه را نگذرانید نمی توانید برای ثبت اقدام کنید.
اگر ماما هستید و در پنج سال قبل از درخواستتان سابقه کاری نداشیتد باید به کشور خود باز گردید و در آنجا به کسب تجربه بپردازید.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت پرستاران و ماماها به انگلستان با ما تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام من یه خانوم مجرد ٣٣ساله با ده سال سابقه کار در بخش های دیالیز و ای سیو و جراحی هستم فارغ التحصیل دانشگاه ازاد رشت هستم و متقاضی سابمیت کانادا در سال ٢٠١۶ که منتظر درخواست مدارک از اداره مهاجرت کانادا هستم اما مایل به زندگی در uk هستم مشغول خواندن ایلتس هستم مدرک b2 فرانسه هم دارم در صورت امکان میخوام بنده رو ثبت نام برای ریجستری شدن کنید و بفرمایید نمره چند ایلتس لازمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فعلا امکان خرید محصولات سایت وجود ندارد. این امکان به زودی، مجددا فعال خواهد شد. صبور باشید. رد کردن

بستن