مجموعه های آموزشیمدیریت پرستاری

دانلود فایل مدیریت خطر و ایمنی بیمار مطابق سنجه های اعتباربخشی

اولین و مهمترین الزام در هر بیمارستان آسیب نرساندن به بیماران است. مساله ایمنی بیمار جزء یکی از مهمترین موارد مورد توجه نظام های سلامت بخصوص در کشورهای توسعه یافته می باشد و این امر سبب گردیده که سایر کشورها در این خصوص اقداماتی را انجام دهند.

آمارها حاکی از آن است که درصد غیر قابل اغماضی از بیماران در مواجهه با سیستم های بهداشتی بخصوص بیمارستان ها دچار عوارض و صدمات ناشی از ارائه خدمات می گردند و مشکلی بر مشکلات اولیه آنها افزوده می شود، اما فعالیتهای سیستمیک و نظام مندی در جهت کاهش این موارد بخصوص در کشورهای در حال توسعه موجود نمی باشد.

بنابراین پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی و سازمان های پیشرو در این خصوص ایجاد یک نظام جامع سیستمیک مبنی بر فرآیندهای ارتقای ایمنی بیمار جهت کاهش این عوارض و پاسخگویی مناسب به افراد صدمه دیده می باشد که از طریق استقرار فرهنگ ایمنی بیمار و ایجاد ساز و کارهای مناسب سازمانی امکان پذیر می باشد. این امر موجب کاهش هزینه ها، افزایش رضایتمندی در بین مشتریان و ایجاد یک جامعه سالم خواهد گردید.

تعاریف مختلفی از فرهنگ ایمنی بیمار ارائه شده است. فرهنگ ایمنی ماحصل ارزش های فردی و گروهی، نگرش ها، ادراک ها، صلاحیت ها و الگوهای رفتاری است که تعهد، روش و مهارت یک سازمان را از نظر مدیریت ایمنی بیان می نماید.

 

مدیریت

 

با توجه به مقدمه فوق سایت آموزشی “پرستاران توانمند ایران” فایل آموزشی مدیریت خطر و ایمنی بیمار را مطابق الزامات و سنجه های اعتباربخشی ملی بیمارستان های دولتی ایران تهیه و در دسترس مدیران پرستاری، پرستاران و عموم علاقمندان قرار داده است.

اعضای محترم  سایت جهت دانلود فابل آموزشی پاورپوینت مدیریت خطر روی لینک زیر نمائید:

مدیریت خطر

همچنین برای دانلود فایل PDF ایمنی بیمار روی لینک زیر کلیک نمائید:

ایمنی بیمار

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فعلا امکان خرید محصولات سایت وجود ندارد. این امکان به زودی، مجددا فعال خواهد شد. صبور باشید. رد کردن

بستن