امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
خانه » آموزش عمومي » پرستاران همسران معرکه‌ای هستند

اطلاعیه سایت

 پرستار يكي از اعضای كليدی در تیم مراقبت های بهداشتی و درمانی است و نقش ارزنده او در پذيرش، آماده سازی، مراقبت و حمايت جسمی و اجتماعی بیماران و مددجویان مورد اذعان همه بوده  و بر هيچ كس پوشيده نيست. در تقسيم بنديهای آكادميك، امروز ارزش پرستار خوب همطراز يك پزشك خوب قرار مي گيرد. كار يك پزشك خوب موقعي به حد مطلوب مي رسد كه يك پرستار توانمند مسئوليت مراقبت از بيمار را بر عهده داشته باشد
پرستاران همسران معرکه‌ای هستند

پرستاران همسران معرکه‌ای هستند

نه دلیل برای اینکه بدانید پرستاران همسران معرکه‌ای هستند

پرستاران به ذات دلسوز، دانش پزشکی گسترده و سرعت در حل مسائل پیچیده شهره هستند. جای تعجب نیست که ذات دلسوز پرستاران در زندگی شخصی و روابط‌شان هم نمود داشته‌باشد. در ادامه دلایلی آورده‌شده‌اند که نشان‌می‌دهند پرستاران نه‌تنها در کارشان خبره هستند، بلکه می‌توانند آدم‌های بسیار مناسبی هم برای روابط عاشقانه باشند.

۱.آستانه‌ی تحمل بالایی دارند
پرستاران به‌دلیل کار کردن در شیفت‌های طولانی و مراقبت‌کردن از بیماران پرتعداد، به‌شکل بسیار خوبی می‌توانند با هر نوع مشکلی که ممکن است در خانه به‌وجود ‌آید مواجه‌شوند. خیلی خوب است آدمی همسر‌تان باشد که نخواهد به‌سادگی از کار کنار بکشد و بنا داشته‌باشد برای مدت زیادی در داستان زندگی‌تان برای مدت زیادی باقی‌بماندبا شما بماند.

۲. پیشینه‌ی پزشکی زیادی دارند
پرستار بودن به‌معنی روبه‌رو شدن با موقعیت‌های پزشکی گوناگون است؛ موقعیت‌های ساده و پیچیده. داشتن همسری با این گستره‌ی دانش ایده‌ال است، چون می‌تواند حتی در بدترین شرایط هم از شما مراقبت‌کند. شاید حتی یک‌بار جان شما را نجات‌داد.

۳. از ضرورت چک‌آپ‌کردن آگاه هستند
پرستاران می‌دانند توجه به سلامت و چک‌آپ‌کردن به‌صورت سالانه تا چه‌حد مهم است. شاید فراموش‌کردن این بررسی‌های سالانه دشوار نباشد، اما پافشاری‌های شریک زندگی‌تان برای انجام‌دادن به‌موقع آنها به‌واقع یک موهبت است که کمک‌تان می‌کند در برای ادامه‌ی باقی زندگی‌تان سالم باقی‌بمانید.

۴. شنونده‌های بسیار خوبی هستند
پرستاران موفق باید شنونده‌های بسیار خوبی باشند. درک داشتن شریکی در زندگی‌تان که واقعا درک‌کند آن‌چه می‌گویید توسط همسرتان برای ارتباط بین شما‌تان ضروری است؛ ارتباطی که لازمه‌ی رابطه‌ای سالم و پرنشاط است.

Pretty nurse looking at camera with smile on background of dentist and patient

۵. هم‌تیمی‌های خوبی هستند
کار کردن در شیفت‌های طولانی‌مدت با سایر پرستاران به کار تیمی قابل‌اطمینان احتیاج‌دارد. ممکن است بین افراد تیم اختلاف نظر یا تنش شخصی به‌وجود بیاید، اما در نهایت همه‌ی پرستاران می‌دانند برای مراقبت مناسب از بیماران‌ شان باید مسائل شخصی را کنار بگذارند.

۶. شوخ‌طبعی خوبی دارند
پرستاران با چیزهای زیادی در محل کارشان روبه‌رو می‌شوند که به‌هیچ‌وجه باب‌میل‌طبع‌شان نیست. شوخ‌طبعی یکی از راه‌های بسیاری است که پرستاران به‌کمک آن بر چنین موقعیت‌های آزرده‌خاطرکننده‌ای فائق می‌شوند. این امر برای هر رابطه‌ای حائز اهمیت است، چون لحظه‌های دشواری که دو نفر در مقام زوج با آن روبه‌رو می‌شوند با کمی شوخ‌طبعی ساده‌تر خواهند گذشت.

۷. نازک‌نارنجی نیستند
پرستاران تمام روز با مایعات بدن ما سر و کار دارند و تقریبا می‌توانند هر شرایط متهوع‌کننده‌ای را تحمل‌کنند. خوب است که شریک زندگیِ آدم با کمی خون مشکلی نداشته‌باشد و زمانی‌که زندگی ناخواسته کمی چرک و کثیف شد، دست و پایش را گم‌نکند.

۸. می‌دانند چه‌زمانی باید نگران باشند
پرستاران به‌خاطر روبه‌رو شدن با موقعیت‌های اورژانسی به‌خوبی می‌دانند چه‌زمانی اوضاع وخیم است و چه‌زمانی نه. این‌که شریک زندگی‌تان چنین دیدی داشته‌باشد اهمیت بسیاری دارراد، چون قطعا دوست‌ندارید رابطه‌‌تان شبیه ملودرام‌ها باشد.

۹. با وجود خواب کم هم می‌توانند به کارشان بپردازند
پرستاران اغلب به ساعات کاری طولانی عادت‌دارند که شامل شیفت‌های ۱۲ ساعته در شب نیز می‌شود. اگر قصد داشته‌باشید فرزندی به دنیا بیاورید، این ویژگی بسیار مفید خواهد بود. مراقبت از نوزاد با خواب اندک همراه است، و بسیار خوب است اگر شریک زندگی‌تان بتواند در این شرایط هم کمک‌حال واقع‌شود.

نویسنده: جولیا کیتلینسکی‌هونگ
ترجمه: تحریریه نشریه بازده

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

در این سایت شما به اطلاعات متنوعی در رابطه با پرستاری، مهارتها و علوم مرتبط با آن و نیز مطالب مرتبط با ارتقاء سلامت و بهداشت دست خواهید یافت. سوالات و نیازهای پرستاری خود را با ما درمیان بگذارید.

درباره irannurse.ir admin :

چهار × پنج =

معادله امنیتی را وارد کنید: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز

با خرید از فروشگاه سایت ضمن دریافت فایل های متنوع آموزشی به جمع هزاران حامی سایت پرستاران توانمند ایران بپیوندید رد کردن