گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
خانه » آموزش عمومي » آشنایی با رشته و شغل پرستاری

اطلاعیه سایت

 پرستار يكي از اعضای كليدی در تیم مراقبت های بهداشتی و درمانی است و نقش ارزنده او در پذيرش، آماده سازی، مراقبت و حمايت جسمی و اجتماعی بیماران و مددجویان مورد اذعان همه بوده  و بر هيچ كس پوشيده نيست. در تقسيم بنديهای آكادميك، امروز ارزش پرستار خوب همطراز يك پزشك خوب قرار مي گيرد. كار يك پزشك خوب موقعي به حد مطلوب مي رسد كه يك پرستار توانمند مسئوليت مراقبت از بيمار را بر عهده داشته باشد
آشنایی با رشته و شغل پرستاری

آشنایی با رشته و شغل پرستاری

این برداشت که پرستاری به معنای مراقبت کردن از بیمار است، تا حدودی درست می‌باشد. پرستاری رشته‌ای است که در کشور ایران ناشناخته مانده است و بیشتر افراد با شنیدن نام پرستار تنها تزریقات و کمک‌های اولیه در ذهنشان نقش می‌بندد. البته تزریقات یا پانسمان جزو مراقبتهای پرستاری محسوب می‌شود اما نمایانگر تمام وظایف توانمندی ها و نقش های پرستاران نیست.  امروزه با گذشت زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی ، مراقبت های پرستاری نیز علمی‌تر و پیچیده‌تر شده است و پرستاری در حال حاضر یک رشته علمی است و متخصص این رشته باید علوم بسیاری را فرا گرفته و کاربرد آنها را در ارتباط با بیمار بیاموزد.

download

 لغت پرستار (NURSE) از کلمه لاتین (NUTRIX) به معنای تغذیه گرفته شده است. پرستار یکی از اعضاء کلیدی در گروه مراقبت های بهداشتی ودرمانی  است و نقش ارزنده او در پذیرش، آماده سازی، مراقبتها و حمایت های جسمی و اجتماعی مورد قبول همه و بر هیچ کس پوشیده نیست. در تقسیم بندیهای آکادمیک، امروز ارزش پرستار خوب همطراز یک پزشک خوب قرار می گیرد. کار یک پزشک خوب موقعی بحد مطلوب می رسد که یک پرستار خوب و ورزیده مسئولیت بیمار او را بر عهده داشته باشد.

 پرستاری یعنی کمک به فرد سالم یا بیمار در درمانگاه یا بیمارستان برای انجام آن دسته از فعالیت‌هایی که سبب حفظ و ارتقای سلامت می‌گردد به نحوی که اگر فرد توانایی، اراده یا آگاهی لازم را داشت، می‌توانست آن فعالیت‌ها را بدون کمک انجام دهد.

پرستار یک عضو مهم در تیم مراقبت بهداشتی است و و دارای نقشهای گسترده ای از جمله نقش درمانی-مراقبتی- آموزشی- حمایتی- هماهنگی- مشورتی -حفاظتی- مدیریتی و تحقیقاتی می‌باشد. به این معنا که پرستار وظیفه مراقبت و حمایت از بیمار، وظیفه هماهنگی بین بیمار و پزشک و بیمار و خانواده بیمار (انتقال دهنده خواستها و نیازهای بیمار یا مددجو) ، مسوولیت مدیریت بخش (اولویت‌بندی برای رسیدگی به بیماران و تصمیم‌گیری به موقع در مورد بیماران اورژانسی) ، وظیفه آموزش به بیمار در جهت تطابق با مشکلات و ناراحتی‌های پیش‌آمده و وظیفه تحقیق درباره روشهای مراقبتی که اعمال کرده است و تحقیق بر روی نحوه کاهش تعداد روزهای بستری یک بیمار را بر عهده دارد

پرستاری هنری است بی نظیر و تخصصی است بی همتا.

“پرستاری تنها مراقبت از علایم حیاتی بیمار نیست؛ فقط نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار؛ وزش نسیم محبت است و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار؛ پرستاری حفظ جان بیمار است و تقویت روح او؛ درمان زخم های بیمار است و مرهم نهادن بر زخم های درون او. پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی. برای همین است که : پرستاری هنر است و تخصص “

پرستار یکی از اعضاء کلیدی در گروه مراقبت های بهداشتی ودرمانی  است و نقش ارزنده او در پذیرش، آماده سازی، مراقبتها و حمایت های جسمی و اجتماعی مورد قبول همه بوده و بر هیچ کس پوشیده نیست.

در تقسیم بندی های آکادمیک، امروز ارزش پرستار خوب همطراز یک پزشک خوب قرار می گیرد. کار یک پزشک خوب موقعی به حد مطلوب می رسد که یک پرستار خوب و ورزیده مسئولیت بیمار او را بر عهده داشته باشد.

از سوی دیگر باید توجه داشت که وظیفه یک پرستار تنها مراقبت از بیمار در بیمارستان نیست بلکه یک پرستار با مراقبت از افراد در تمام مراحل زندگی آنها از پیشگیری از بیماری‌ها گرفته تا مراقبت در هنگام بیماری و توانبخشی پس از بیماری سروکار دارد. زیرا بسیاری از بیماری‌ها ریشه در عادتهای غلط و شیوه نادرست زندگی دارد. برای مثال زمینه بسیاری از سکته‌های قلبی از مدتها قبل فراهم می‌شود و دلیل آن نیز نوع غذای فرد ، وزن و مقدار فعالیت بدنی وی می‌باشد. حال این پرستار است که با آموزشهای لازم در مورد نوع غذا ، نحوه و مقدار فعالیت بدنی و نحوه جلوگیری از فشار خون و افزایش چربی سعی می‌کند تا از بیماری پیشگیری کند یا افراد را با علایم و اختلالات بیماری آشنا سازد تا بیمار به موقع و پیش از پیشرفت بیماری به پزشک مراجعه نمایند.

مجمع بین المللی پرستاران چهار هدف مهم را در حیطه وظایف پرستاری تعیین کرده است:

۱- پیشبرد، بهبود و برقراری بهداشت

۲- پیشگیری از بیماری ها

۳- حفظ تندرستی

۴- تسهیل در تطابق وتسکین درد و رنج بیمار

فلسفه پرستاری

پرستاری هنر، علم و آئین مراقبت از مردم از طریق ترویج، نگهداری و بازگرداندن سلامتی و تندرستی در تمام طول زندگی است. حقیقت پرستاری شامل ارتباط، تفکر انتقادی، تشریک مساعی (همکاری)، مراقبت، آموزش، حمایت، رفتار اخلاقی و تعهد به یک آموزش مادام العمراست. پرستاران به طور جمعی و مستقل در کیفیت مراقبت از مددجو، آموزش، تحقیقات و نظارت بر امکان بهبودی مددجو مشارکت دارند. پرستاران براساس نقش های متنوع به وسیله صلاحیت های کسب شده فعالیت می نمایند.

معرفی رشته پرستاری

thCA49XN59

پرستاری رشته ای مستقل و شاخه ای از علوم پزشکی است که دانش آموختگان آن به عنوان عضوی از تیم بهداشتی درمانی در عرصه های مختلف مربوطه، به ارائه خدمات بهداشتی ، آموزشی ، پژوهشی ، مشاوره ای ، پیشگیری , مدیریتی و حمایتی، مراقبت های درمانی و توانبخشی می پردازند .

کسانی که دوره کارشناسی پرستاری را می گذرانند قادر به انجام امور زیر خواهند شد:

 1. اجرای مراقبت از بیماران بر اساس فرآیند پرستاری ، رساندن دارو و انجام سایر درمان ها و توجه به واکنش های حاصل و کاربرد آنها
 2. سرپرستی و ارزیابی فعالیتهای انجام شده توسط گروه پرستاری و شناسایی و بررسی مشکلات خدمات پرستاری و کمک درحل آنها
 3. ایجاد هماهنگی در تقسیم و فعالیتهای پرستاری با توجه به تجربیات و معلومات هر یک از اعضاء گروه پرستاری
 4. برقراری ارتباطی انسانی و اسلامی با بیماران
 5. ایجاد محیط فیزیکی امن ، بهداشتی و مرتب با ارائه مراقبت های پرستاری جهت آسایش و آرامش جسمی و روانی بیماران
 6. مشاوره راهنمایی و برقراری ارتباط با مددجویان ، بیماران و خانواده آنان به منظور درک نیازهایشان و کمک به رفع مشکلات بهداشتی ، و درمانی آنان با توجه به کاربرد مراقبت های اولیه بهداشتی ، با همکاری سایر کارکنان و اعضاء گروه پزشکی
 7. آموزش نکات بهداشتی و مراقبتی به مددجو ، خانواده و سایرین
 8. ارائه مراقبت های پرستاری در بخشهای تخصصی ویژه
 9. آموزش بهداشت و همکاری با گروه بهداشت در طرح و برنامه ریزیهای پیشگیری از بیماریها با توجه به فلسفه بهداشت برای همه و استراتژی مراقبت های اولیه بهداشتی به منظور اعتلای سلامت جامعه
 10. قبول مسئولیت در امر سازمان دهی و مدیریت در مراکز بهداشتی ، درمانی و آموزشی

نقش های پرستار:

mahak

پرستار یک عضو مهم در تیم مراقبت بهداشتی است و و دارای نقش های گسترده ای از جمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی ، مشورتی ، مدیریتی، آموزشی و تحقیقاتی می‌باشد. به این معنا که پرستار وظیفه مراقبت و حمایت از بیمار، وظیفه هماهنگی بین بیمار و پزشک و بیمار و خانواده بیمار (انتقال دهنده خواستها و نیازهای بیمار یا مددجو) ، مسوولیت مدیریت بخش و رهبری تیم پرستاری و درمانی (اولویت‌بندی برای رسیدگی به بیماران و تصمیم‌گیری به موقع در مورد بیماران اورژانسی(، وظیفه آموزش به بیمار در جهت تطابق با مشکلات و ناراحتی‌های پیش‌آمده و وظیفه تحقیق درباره روشهای مراقبتی که اعمال کرده است و تحقیق بر روی نحوه کاهش تعداد روزهای بستری یک بیمار را بر عهده دارد.

بطور خلاصه پرستاری یعنی کمک به فرد سالم یا بیمار برای انجام آن دسته از فعالیت‌هایی که سبب حفظ و ارتقای سلامت می‌گردد به نحوی که اگر فرد توانایی، اراده یا آگاهی لازم را داشت، می‌توانست آن فعالیت‌ها را بدون کمک انجام دهد.

توانمندی های پرستار:

در بیمارستان جسم‌هایی بیمار، روح هایی دردمند و یا روان هایی آشفته حضور دارند . پرستار باید پذیرای مشکلات بسیار و پاسخگوی نیازهای بی‌شمار آنها باشد. پرستار باید بتواند روزی ۸ ساعت در اطاق عمل با تمامی وجود در خدمت بیمار و همراه تیم پزشکی باشد. باید سالها در بخش سرطان یا سوانح و سوختگی ، دردمندترین بیماران را مشاهده کند و در حد توان به آنها رسیدگی نماید و در یک کلام باید عشق به هم‌نوع و ایثار و همیاری در ذره ذره وجودش خانه کرده باشد.

پرستار باید عاشق انسان و انسانیت باشد تا بتواند در شرایط سخت و بحرانی حتی زمانی که خسته است یا آمادگی جسمی و روحی لازم را ندراد، به دیگران کمک کند. همچنین باید فردی منظم و دقیق باشد و بداند که نظم و سخت گیری اساس کار پرستاری است و از لحاظ علمی نیز لازم است که به روز باشد و برای روزآمد بودن و اطلاع از آخرین دستاوردهای دانش پرستاری ، لازم است که از کتب، نشریات و منابع علمی مرتبط استفاده کند.

پرستار باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد تا به یاری دید قوی بتواند کارهای ظریف و دقیق پرستاری را بخوبی انجام دهد و با شنوایی خوب صدای قلب را حتی اگر ضعیف باشد، بشنود . حتی داشتن قدی متناسب و عدم لکنت زبان یا لرزش دست در این رشته ضروری است . چون همین مشکلات به ظاهر کوچک، در کارایی یک پرستار بسیار موثر است.

پرستار باید بیش از هر چیز متواضع بوده و هدفش خدمت به مردم باشد چون کار در بیمارستان یک کار مشخص و کلاسه شده نیست بلکه پرستار در صورت ضرورت باید هرکاری حتی کاری که از یک فرد بیسواد نیز برمی‌آید، انجام دهد. یعنی قرار نیست که دانشجوی پرستاری پس از فارغ‌التحصیلی پشت استیشن بنشیند و دستور دهد بلکه باید در انجام هر خدمتی پیشقدم باشد. همچنین لازم است که پرستار قادر به برقراری ارتباط خوب و مناسبی با بیمار و همراه بیمار باشد، چون پرستار نزدیکترین فرد به بیمار است و اینکه بعضی از بیماران مشکل خود را به راحتی با پزشک در میان نمی‌گذارند اما با پرستاری که ارتباط خوبی برقرار می کند و توانسته است اعتماد بیمار را جلب کند، در میان می‌گذارند.

همچنین اطلاعات عمومی خوب در زمینه پزشکی برای یک پرستار ضروری است چون پرستار به نوعی دیگر درمانگر بیمار است و حتی دروسی که می‌خواند همان دروس پزشکی است با دیدگاهی دیگر .

پرستاری علم و هنر است برای همین یک پرستار باید علاوه بر دانش لازم ، از آمادگی روحی و روانی، صبر و حوصله ، روابط عمومی خوب و قدرت تجزیه و تحلیل بالا برخوردار باشد . به عبارت دیگر یک پرستار نمی‌تواند تنها با تکیه بر دروس دانشگاهی ، در کار خود موفق شود بلکه باید از دانش خود در شرایط مختلف و متفاوت به درستی استفاده کند و این نیاز به قدرت تجزیه و تحلیل خوب، سرعت عمل و آمادگی روحی و روانی دارد.

پرستار با دردمندترین افراد جامعه در ارتباط است برای همین باید جسمی قوی و روحی توانا داشته باشد تا بتواند از عهده شب‌کاری یا کار در بخش‌هایی حساس و دشوار مثل C.C.U ، I.C.U ، بخش بیماران سرطانی یا بخش سوانح و سوختگی برآید و در ضمن دچار فشارهای روحی و روانی یا ناتوانی‌های جسمی نشود.

پرستاران یک بیمارستان ، عامل اصلی موفقیت یک بیمارستان هستند. یعنی اگر پرستاران یک بیمارستان خوب، کارآمد و دلسوز باشند، اکثر بیماران از آن بیمارستان راضی خواهند بود. چرا که بیشترین ارتباط بیمار با پرستاران می‌باشد و رضایت از پرستار مساوی است با رضایت از بیمارستان .

به بیان دیگر لبخند رضایت بیمار، شیرین‌ترین و دلپذیرترین هدیه‌ای است که هر روز به یک پرستار دلسوز و تلاشگر تقدیم می‌شود؛ هدیه‌ای که پرستار را به تلاشی پی‌گیر تر و بیشتر تشویق می‌کند.

وجود پرستار ، کارهای او ، لبخند او ، سخن او و فعالیت او آرامش بخش جان انسان‌هایی است که بیش از هر انسان دیگر نیازمند آرامش هستند.

شرایط محیط کار، محل استخدام:

محل احتمالی استخدام می تواند بیمارستانها، کلینیکها و پاراکلینیک های دولتی و خصوصی، ادارات،  سازمانها و به عنوان مربی در دانشکده ها و آموزشگاه های پرستاری باشد. این رشته یا شغل در اکثر مراکز درمانی دولتی و خصوصی و غیره بصورت شیفت در گردش ( صبح ، عصر و شب ) یا شیفت ثابت می باشد و شرایط محیط کار آن بستگی به نوع مسئولیت و بخشهای بیمارستان و مراکز درمانی که پرستار در آن مشغول می باشد دارد. مثلا یک پرستار که در بخش اورژانس و یا پایگاه اورژانس بیمارستان کار می کند یا پرستاری که در بخش اطفال بیمارستان یا بخش  داخلی و جراحی و یا ICU و CCU و یا اطاق عمل از نظر شرایط محیط کار با هم تفاوت دارند .

پرستار می تواند در بیمارستان براساس سطح تحصیلات ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد ) و سابقه کار در پستهای پرستار شیفت ، سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان مشغول به کار شود .

مدارک تحصیلی و دوره های آموزشی ضروری برای احراز شغل:

دانش پژوهان پس از اخذ دیپلم متوسطه و قبولی در آزمون سراسری گروه علوم تجربی می توانند در این رشته به تحصیل بپردازند و سپس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ادامه تحصیل دهند.

مدت دوره آموزش:

مدت تحصیل حداقل ۴ سال و حداکثر ۵ سال ( در شرایط خاص و با موافقت آموزش کل دانشگاه علوم پزشکی مثل : مرخصی تحصیلی و … ) می باشد.

جهت دانلود فایل واحدهای دروس تئوری و عملی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی لطفا روی عبارت زیر کلیک کنید:

دانلود فایل واحدهای دروس تئوری و عملی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی

تحصیلات تکمیلی :

گرایشهای مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری:

۱) گرایشهای کارشناسی ارشد

الف) داخلی جراحی

ب) اطفال

ج) مدیریت

د) بهداشت

ه) روان پرستاری

ن)پرستاری ویژه

و) اپیدمیولوژی

ز) آناتومی

ح) فیزیولوژی

ط) بافت شناسی

۲) گرایشهای مقطع دکتری

الف) پرستاری

ب) آناتومی

ج) بافت شناسی

د) اپیدمیولوژی

دوره کارشناسی ارشد پرستاری

فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی پرستاری ، طبق ضوابط خاص، قبولی در آزمون ورودی و همچنین مصاحبه، در دوره دو ساله کارشناسی ارشد پرستاری پذیرفته می‌شوند. در این دوره ۲۶ واحد درسی (شامل دروس اصلی ۷ واحد، دروس تخصصی و الزامی ۸ واحد و دروس اختیاری ۱۱ واحد ) و ۶ واحد پایان‌نامه ارائه می‌گردد. دانشجویان در یکی از تخصصهای آموزش پرستاری یا مدیریت خدمات پرستاری، بیماریهای جراحی و داخلی، پرستاری بهداشت جامعه، مدیریت آموزش پرستاری، پرستاری سالمندان، پرستاری ویژه، پرستاری ویژه نوزادان، پرستاری گردش خون و یا پرستاری اورژانس ادامه تحصیل می‌دهند.

فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد در سطح بالای تخصصی، امور آموزش، مدیریت خدمات پرستاری و ارائه خدمات بالینی، در دانشکده‌های پرستاری و مراکز مختلف بهداشتی درمانی خدمت می‌کنند. این فارغ‌التحصیلان باید قادر باشند امور مهم و مشکلات آموزش خدمات پرستاری و به طور کلی ، بهداشت و درمان جامعه را مشخص و با تصمیم‌گیری و ایجاد تغییر برای اصلاح وضع موجود و ایجاد تغییرات مطلوب برنامه‌ریزی و آن را اجرا نمایند.

دوره دکترای پرستاری

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد پرستاری طبق ضوابط خاص، قبولی در آزمون کتبی ورودی و مصاحبه و گذراندن دوره آموزشی شامل ۲۵ واحد دروس اختصاصی، ۲۰ واحد رساله دکتری و امتحان جامع دکتری به دریافت درجه دکترای پرستاری نایل می‌گردند. این دوره در تعداد معدودی از دانشگاه های تیپ یک کشور دایر می‌باشد. دارندگان درجه دکترای پرستاری بطور عمده امور برنامه‌ریزی آموزشی و پژوهشی ، تدریس و تحقیق و مدیریت در سطوح بالاتر را در دانشگاههای علوم پزشکی (آزاد و دولتی) عهده‌درا می‌شوند.

حقوق و مزایا و شرایط ارتقاء شغل:

حقوق یک پرستار به محل استخدام، (موقعیت جغرافیایی)، بخش محل خدمت و ساعات کار بستگی دارد و اگر استخدام موسسات یا وزارتخانه ها باشد بر اساس قوانین اداره امور استخدامی کشور حقوق ماهانه و ترفیع دریافت می کند. البته لازم به ذکر است در حال حاضر مبلغ دریافتی ماهانه یک پرستار در مقایسه با پزشکان چندان رضایت بخش نیست و مخصوصا در مراکز دولتی بعلت کمبود پرستار، با حداکثر کار و شیفت های اجباری همراه است. اختلاف دریافتی های بین پرستاران ایران در مقایسه با سایر کشورها در سالهای اخیر موجب مهاجرت تعداد زیادی از آنها به کشورهای نیازمند پرستار در کشورهای اروپایی، عربی، استرالیا و آمریکای شمالی شده است. اخیراً با پیگیری های فراوان پرستاران و  سازمان نظام پرستاری، و با اجرای قانون بهره وری مشاغل درمانی (قانون کاهش ساعت کاری) همزمان با افزایش سوابق کاری و بسته به نوع بخش، تمهیداتی جهت کاهش ساعت کاری پرسنل پرستاری در نظر گرفته شده است و در ادامه نیز با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، خدمات این گروه از جامعه پزشکی نیز مانند سایر رشته های مشابه بر اساس خدمت ارائه شده ارزش گذاری شده و پرداخت بر اساس عملکرد صورت خواهد گرفت.

درآمد پرستار در برخی از کشورهای جهان:

آمریکا – متوسط درآمد سالانه پرستاران ۶۴.۶۹۰ دلار (برای همه مشاغل۳۳.۸۴۰  دلار) در سال ۲۰۱۰  و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۶۶.۱۵۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه پرستاران۵۷.۶۰۰  دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای  افراد تازه کار بین۳۲.۰۰۰  تا۴۲.۰۰۰  دلار، افراد با تجربه و مسئول تیم پرستاری بین۳۹.۰۰۰  تا۶۱.۰۰۰  دلار و برای پرستاران مشاور بین ۵۸.۰۰۰  تا۱۰۲.۰۰۰  دلار می باشد.

آینده نگری درباره شغل با توجه به شرایط اجتماعی:

با توجه به نیازهای جامعه به پرستار و دیدگاه مثبت در خصوص پرستار و موقعیت او در جامعه بخصوص در چند سال اخیر که تحول در این حرفه ایجاد شده است امید است بتوان در جهت بهبود و ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و مراقبت از بیماران در بیمارستانهای دولتی و خصوصی، مطبها، کلینیکها و پاراکلینیکها و درمانگاهها و سایر بخشهای ارائه کننده خدمات پرستاری تلاش نمود.

خصوصیات جسمی و توانایی های لازم برای احراز شغل:

پرستار باید از سلامت کامل جسمی و ذهنی و روحی برخوردار باشد و فردی دقیق،    علاقه مند و صبور باشد و کنترل کافی روی احساسات شخصی خود داشته باشد.

شرح وظایف پرستاری:

جهت دانلود متن کامل شرح وظایف عمومی و تخصصی پرستاری  اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

در این سایت شما به اطلاعات متنوعی در رابطه با پرستاری، مهارتها و علوم مرتبط با آن و نیز مطالب مرتبط با ارتقاء سلامت و بهداشت دست خواهید یافت. سوالات و نیازهای پرستاری خود را با ما درمیان بگذارید.

درباره irannurse.ir admin :

تاکنون ۲۴ نظر ثبت شده است.

 1. سلام اگه میشه لطف کنید ایم مطالب رو ب ایمیل من بفرستید .باتشکر

 2. سلام من تازگیا پرستاری شیراز قبول شدم ورودی بهمن هستم از دوستان کسی هس تو شیراز پرستاری بخونه ؟؟؟

 3. سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم معیار استخدام پرستار در بیمارستان ها چی هست؟
  معدل یا آزمون یا منطقه دانشگاه
  مثلا من دولتی یاسوج هستم و با معدل ۱۳ یا ۱۴ میتونم به بیمارستان های شیراز برم
  خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید
  با تشکر

  • سلام …
   دانشگاه علوم پزشکی بعد از گرفتن مجوز استخدامی اعلام نیاز میکند شما باید ابتدا اطلاعیه های استخدام دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یا اداره تامین اجتماعی شیراز را با دقت بخوانید سپس در ازمون شرکت کنید ..
   هم ازمون و هم معدل ملاک هست

 4. باسلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
  بنده ترم آخر کارشناسی ارشد پرستاری داخلی جراحی دانشگاه سراسری هستم . چون درمقطع کارشناسی شاگرد دوم بودم ؛ طرح ام رو هم تونستم همزمان با ارشدم بگذرونم و الان که طرح و ارشدم رو دارم تموم میکنم ۲۴ ساله ام …..ولی از این راه شش ساله ای که انتخاب کردم پشیمونم شدیدددد……حیف شش سال عمرم و راهی که انتخاب کردم ….پرستاری چیزی نیست که قرار بود روح منو ارضا کنه…..حیف تلاش های شبانه روزی ام …سختی کار افتضاح …شان اجتماعی نه چندان مناسب…پول متوسط…در واقع هیچی… الان راحت میتونم بگم ۷۰ درصد هم دانشکده ای هام و خودم نشستیم از صفر داریم واسه کنکور کارشناسی میخونیم تا از رشته های دندان، دارو یا پزشکی قبول بشیم …چون میبینیم پرستاری هیچ جایگاهی در جامعه ی پزشک سالاری ما نداره …ایکاش شش سال پیش پشت کنکور می موندم الان حتما به یه جایی رسیده بودم .
  به تک تک کسایی که الان دارن این متن ارسالی منو میخونن ؛ توصیه میکنم اگه مثل من دنبال پیشرفتن ، دنبال اینن که به یه جایی برسن ، دنبال اینن که روح سیری ناپذیرشون رو بتونن روزی از درس سیر بکنن……………هرگز سراغ رشته پرستاری نیایند….
  خیلی بده همه اش اطاعت امر بکنی از پزشکی که شاید فقط دو سه تا سوال بیشتر از تو …تو کنکور زده ….
  من که خودمم انتقامم رو از پرستاری خواهم گرفت ….

  • سلام نظر شما محترم ولی در حقیقت شما دارید از خود انتقام می گیرید نه از رشته پرستاری. شما خیلی دیر متوجه اشتباه خود شده و قصد تغییر رشته کرده اید. خیلی از پرستاران حرفه خود را دوست داشته و از انتخاب خود پشیمان نیستند. البته شرایط و جو فعلی حاکم بر پرستاری این روزها چندان خوشایند نبوده و سختی کار و مشکلات پرستاران بر کسی پوشیده نیست اما همه مشکلات ما به پزشکی و پزشک سالاری مرتبط نیست بلکه بخش عمده آن مربوط به خود ماست.

 5. من امسال پرستاری قبول شدم. هرچند دوست داشتم دارو سازی قبول بشم اما الان با خوندن این مطلب حس خوبی پیدا کردم و رشته ام رو دوست دارم چون این رشته منو به آرزوهام میرسونه حتی آسون تر از دارو سازی. خیلی خوشحالم.همیشه مطالبتونو میخونم.
  عالیه. همیشه همین طوری خوب به کارتون ادامه بدین.

  • سلام ضمن تبریک به شما بابت قبولی در رشته پرستاری و تشکر از ابراز لطفتان. امیدوارم این حس خوب همراه با عشق، هنر و علم پرستاری همیشه انرژی بخش راه پر فراز و نشیب شما باشه و ما نیز شایسته محبت شما بوده و در راه ترویج دانش پرستاری موفق باشیم.

 6. سلام دوست عزیز
  وب بسیار پر محتوای دارید.
  برایتان آرزوی توفیق روزافزون می کنم.

  • سلام آقای اسلام نژاد
   از ابراز محبت و توجه شما سپاسگزارم.
   امیدوارم که این خدمت ناچیز مورد پذیرش جویندگان راه سلامت قرار گیرد.

 7. پاسخ ایمیل فرستاده شد..باتشکر

 8. سلام
  سایت بسیار خوب و پرمحتوایی را راه اندازی کرده اید. از زحمات شما تشکّر می کنم. سایت شما را روی وبلاگ ام برای دانشجویان ام لینک کردم.
  موفق باشید

 9. vaghean ali bud kash hameye mardom ba in didgah be parastari negah mikardan.

  • سلام
   ضمن تشکر از توجه و اظهار لطفتان
   به اطلاع می رسانم که سایت پرستاران توانمند ایران، با هدف ارتقای دانش پرستاران، معرفی توانمندی های آنها و نیز دسترسی آزاد عموم علاقمندان به علوم پزشکی بویژه دانشجویان و شاغلین حرفه پرستاری و پیراپرستاری به مطالب علمی پرستاری، راه اندازی شده است. خواهشمندم در صورت امکان این سایت را به همکاران خود نیز معرفی کنید.
   با آرزوی توفیق روزافزون
   http://irannurse.ir

 10. سلام دوست عزیز
  ضمن ارج نهادن به تلاش خالصانه تان برای شما آرزوی توفیق روزافزون دارم.

 11. عالی بود. مرسی از لطفتون.

  پرستاران دریایی از علم اند به قطر یک سانتی متر.

  • سلام واقعیت اینه که پرستار در دوره کارشناسی مجبور به کسب دانش در بسیاری از حیطه های علوم پزشکیه ولی در دوره های کارشناسی ارشد به بعد این حیطه تخصصی تر میشه و مسلما دیگه علمش بیشتر از یک سانتی متر مورد اشاره شما خواهد شد.

 12. با سلام ممنون از مطالب خوبتون . سایت زیر هم مطالب بسیار کاملی در مورد رشته پرستاری در مقطع کارشناسی و ارشد و همچنین معرفی شغل پرستاری داره حتما سر بزنید
  آدرس سایت: http://iranianpath.com

 13. از اینکه رشته پرستاری را بصورت کامل معرفی کردید از شما متشکرم.

 14. با سلام
  ممنون از لطفتون
  شما هم لینک شدید

  موفق باشید

 15. سلام دوست گرامی

  میتونیم با هم تبادل لینک کنیم ؟

  • سلام دوست عزیز
   ضمن آرزوی توفیق به اطلاع می رسانم کلیه سایتها و وبلاگ های فعال مرتبط با حوزه پرستاری در صورت درخواست و تبادل لینک در برگه پیوندهای این سایت معرفی خواهند شد.
   موفق باشید.

 16. ممنون از حضورتون

  سایت پر محتوا و عالی دارید

  موفق باشید

3 + 19 =

معادله امنیتی را وارد کنید: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز

با خرید از فروشگاه سایت ضمن دریافت فایل های متنوع آموزشی به جمع هزاران حامی سایت پرستاران توانمند ایران بپیوندید رد کردن